İSTANBUL FARE İLAÇLAMA SERVİSİ

istanbul

İstanbul böcek ilaçlama yaklaşık milyonlarca insanın ikamet ettiği Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş kenti olan İstanbul ilaçlama firmaları sürdürdüğü faaliyetleri kapsamaktadır. İstanbul böcek ilaçlama firmaları şehrin mevcut olan 40 ilçesinde de ilaçlama yapmaktadır. İstanbul dünya üzerinde bulunduğu konumdan dolayı farklı iklimlerin etkisi altında olan bir ildir. Karadeniz, Akdeniz, Balkan ve Anadolu kara iklimlerin özellikleri şehirde dönemsel olarak hissedilir. Balkanlardan gelen soğuk ile Karadeniz’den gelen yağışın zaman zaman etkili olduğu İstanbul’da sıcaklıklar -8 ile 40 derece arasında seyreder. Özellikle yaz aylarında bu denli yükselen sıcaklık ile sıcak iklim seven haşerelerinde ortaya çıkması için uygun koşullar sağlanmış olur. Bu aylarda İstanbul ilaçlama firmalarına çok daha fazla iş düşmektedir.

İstanbul Türkiye’nin sanayi bakımından en gelişmiş ili olması ve diğer illerden göç oranının yüksek olması nedeni ile giderek daha fazla yerleşim alanına ihtiyaç duyulmaktadır. Buna karşın şehrin %60 ını kaplayan yeşil alanların korunması başarılmıştır. İstanbul ilaçlama firmaları yeşil alanlardan merkezlere gelebilen zararlı haşerelere karşı da mücadele vermektedir. Ayrıca yine konumundan dolayı birçok farklı ülkeden İstanbul’a gelen insan ve çeşitli gıda maddelerinden de şehre farklı haşere türleri girebilmektedir. İstanbul’da en çok görülen ilaçlama yapılan haşere türleri hamam böcekleri, sinek ve faredir. Bu haşereler daha çok bodrum katları, kanalizasyon yakınları gibi nemli ortamlarda bulunur. Haşerelerin türlerine ve ortamdaki yoğunluğuna göre jel ilaçlama, kokulu ilaçlama ya da kokusuz ilaçlama yöntemi tercih edilmektedir. İstanbul böcek ilaçlama işlemi yapılırken hangi yöntem uygulanırsa uygulansın mutlaka Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ilaçlar kullanılmalıdır. Zaten ilgili yönetmeliğe göre ilaçlama firmaları faaliyetlerine başlarken bakanlıktan onaylı ilaçları kullanacaklarına dair taahhütname vermektedir.

Faaliyetlerini izinsiz sürdüren firmaların tespiti halinde Sağlık Bakanlığına konu ile ilgili şikâyetlerinizi bildirebilirsiniz. Yanlış yapılan bir uygulama sizi zararlı haşerelerden korumak yerine ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceğini unutmadan ilaçlama firmaları konusunda ciddi araştırmalar sağlamanız gerekmektedir. İstanbul ilaçlama şirketimiz hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma, kene, pire, güve, bit, halı böceği, akar, mite, gümüş böceği, tesbih böceği, tahtakurusu, tahta kurdu, sinek ve fare gibi haşere türleri üzerinde uzman yetki belgesine sahiptir. Gerekli olan haşere türüne göre ziraat mühendislerimizce ilaçlar özel olarak hazırlanmaktadır. İrtibat numaralarımızdan 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz.