FARE ÇOĞALMASI

fare yavruları

Fareler diğer haşerelerden farklı bir şekilde ürer ve çoğalırlar. Kesinlikle çoğalmak için yumurta bırakmazlar. Çünkü fareler canlı yavru doğururlar. Fareler çiftleştikten sonra gebelik dönemi geçirirler. Bir yıl içinde türüne bağlı olarak 4 - 6 defa yavrular ve her defasında 8 - 12 yavru yaparlar. Fareler memeli hayvanlardır. Bunlar yavrularını süt ile besler. Fareler yavrularını bıraktıkları yuvalarını önceden döşer. Bunu için elbiseleri kemirirler, kıl, yün, tüy, pamuk ve benzeri maddeleri yuvalarına taşırlar.

Ev fareleri yuvalarını ya toprağın altına yaparlar ya da evde herhangi bir eşyanın içine yaparlar. Ayrıca ev faresi bodrum, çatı, kömürlük ve evin nadir kullanılan kısımlarında yuva yaparlar.Bu yüzden fare ilaçlaması son derece önemlidir. Firmamız İstanbul İlaçlama,  kocaeli ilaçlama, izmir ilaçlama, adlarıyla bu illerde ilaçlama hizmet vermektedir.


Tarla fareleri ise yuvasını toprağın derinlerine yaparlar. Yaz aylarında bu yuvalara oldukça fazla miktarda gıda taşırlar. Ve yavrularını burada doğururlar.
İnsanlara zarar veren ve insanları hasta olmasına sebep fareler insanların ev ve yaşam alanlarına farklı yerlerden gelirler. Evlere gelen fareler ya lağımdan gelir ya açık bırakılan kapı ve pencereden ya da kendileri evlerin bir taraflarını delerek evlere kadar gelirler. İnsanlara zarar veren birçok fare türü vardır şimdi bunları tek tek inceleyelim.

Fare Hakkında Sıkça Sorulan Sorular