Çar. Eki 27th, 2021

Fare Yok Etmek

 

Fareler yaşam alanlarınızda karşınıza çıktığı vakit fare ile mücadelede bireysel yöntemlerden kaçınmalısınız Fare yok etmek sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Fareler zeki ve atik canlılar olup amatör yöntemlerle yakalanması oldukça zordur. Fare saldırısına ve ısırığına maruz kalan çoğu kişi kendi yöntemleri ile fare yakalamaya çalışan kişilerdir. Çünkü fare, kendini savunma anında karşısındaki kişiyi ısırabilmektedir. Fare ısırığı oldukça tehlikeli olup ciddi hastalıkların yaşanmasına neden olmaktadır.

Fare yok etmek için uygulanan ilaçlama yöntemleri ve düzenekleri profesyonel fare ilaçlama firmaları tarafından uygulanmalıdır. Böylece tüm fare türlerinden güvenle en kısa sürede kurtulabilirsiniz. Fare bulunan alanların mutlaka dezenfekte edilmesi gerekir. Farelerin gezdiği alanlar çok sayıda mikrop ve bakteri barındırmaktadır.

Fare türleri açık alanlarda barınarak yuva oluştursalar da aç kaldıkları zaman ev, apartman, depo, fabrika, lokanta, fırın gibi alanlara girmeye çalışırlar. Bu gibi alanlara girmede başarılı olan fareler zaman kaybetmeden ilaçlama firmaları tarafından ilaçlanmalı ve dezenfekte edilmelidir. Aksi durumlarda alan içerisinde bulunan fare ortamda var olan materyalleri kemirecek ve gezindiği alan içerisine çok sayıda bakteri ve mikrop yayacaktır. Bu zararlı kemirgenlerle mücadelede geç kalınmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir